רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול מגע בכפות הרגליים, על בסיס ההשתקפות (Reflection) של איברי הגוף השונים בהן. הרגליים משמשות כבסיס עיקרי לגוף במהלך חיינו. הן נושאות אותנו ומעבירות אותנו ממקום למקום – גופנית ונפשית – על פי מטרותינו ורצונותינו. באמצעות טכניקות שונות של לחיצה ועיסוי, הטיפול הרפלקסולוגי מפעיל את נקודות ההשתקפות שברגליים ואלה משפיעות על הגוף והנפש.
רפלקסולוגיה מתחברת אל מימד הבריאות של הגוף ואל כוחות הריפוי שלו. הטיפול הרפלקסולוגי מחזק את המערכת החיסונית, מנקה רעלים ומביא רגיעה מוחלטת – דבר שחשוב לריפוי ולמניעת מחלות.

 

למי מיועד הטיפול?

כל אשה, בכל גיל ובכל מצב בריאותי, יכולה ליהנות מהיתרונות שמציעה הרפלקסולוגיה. זוהי שיטה יעילה במניעת מחלות ושמירה על הבריאות, וגם מסייעת בטיפול בבעיות ספציפיות כמו:

IMG_0333

בעיות פוריות

הסדרת המחזור החודשי

תמיכה והקלה בזמן הריון

בעיות במערכת העיכול

בעיות שינה

לחץ ומתחים

בעיות גינקולוגיות

כאבי ראש ומיגרנות

הקלת תופעות גיל המעבר

 

כיצד מתבצע טיפול רפלקסולוגיה?

הטיפול מתבצע בשכיבה עם בגדים על מיטת טיפולים, כאשר הרגליים חשופות עד מעל לברכיים. הטיפול כולל עיסוי, לחיצות ומתיחות בכפות הרגליים, השוקיים והברכיים. במהלך טיפול רפלקסולוגיה מרגישים רגיעה עמוקה ונעימה. במקרים רבים מגיעים לתחושת ריחוף ואף נרדמים. תיתכן תחושת עייפות לאחר הטיפול. בדרך כלל, תחושת הרוגע תלווה אותך גם בהמשך היום..

 

כמה טיפולים כדאי לעשות?

רפלקסולוגיה אינה תרופת קסם. לבעיות רפואיות לוקח זמן להיווצר בגוף, ולכן יש לתת לגוף זמן להירפא מהן. לרוב מומלץ להגיע לסדרת טיפולים ברפלקסולוגיה שכוללת 10 מפגשים. הסדירות בקבלת טיפול לפחות אחת לשבוע מביאה לתוצאות מהירות יותר ומביאה לשיפור כללי במצב הבריאותי. בתום סדרת הטיפולים נבדוק ונחליט האם לסיים את הטיפול, להמשיך באותה המתכונת או לשנות את תדירות הטיפולים.

 

כמה זמן נמשך הטיפול?

הטיפול הראשון ארוך יותר ונמשך כשעה וחצי. במהלכו נעבור על ההיסטוריה הרפואית והציפיות מהטיפול. משך הטיפול עצמו ייקבע בהתאם לזמן שנותר. בפגישות הבאות, כל טיפול רפלקסולוגיה מתחיל בשיחה קצרה ושלב הטיפול במגע נמשך כ-50 דקות.

 

איך הרפלקסולוגיה עובדת?

לשאלה זו אין תשובה פשוטה, וישנן תיאוריות רבות שמסבירות את השפעת הרפלקסולוגיה על הגוף. מה שברור מהניסיון הטיפולי הוא שהרפלקסולוגיה עובדת.

 

האם הטיפול כואב?

באופן כללי טיפול רפלקסולוגיה הוא טיפול נעים מאוד ומרגיע. יהיו מקומות מסוימים בכף הרגל בהם תרגישו כאבים שונים בעוצמות שונות. לרוב הכאב יהיה כאב נעים, מה שמכונה "כאב טוב". רגישות וכאב יכולים להצביע על מתח, עומס במקום או שרמת התפקוד באותו אזור השתקפות בגוף לא תקינה ב-100%. כאב יכול גם לשקף את מצב הרגל או ההיסטוריה של הרגל באותו אזור. במקרה של כאב בלתי נסבל במקום מסוים ארצה לדעת זאת כדי להחליש את עוצמת הלחיצה.

 

האם הטיפול בטוח בהריון?

בהחלט. ניתן לעבור טיפולי רפלקסולוגיה החל מתחילת ההריון, כשהטיפול מותאם לשלב ההריון. הטיפול הוא עדין יותר ומכוון לתמוך בגוף במהלך ההריון. החל משבוע 39, הטיפול ישתנה ויעזור לגוף להתכונן ללידה.

את מוזמנת לקרוא עוד על רפלקסולוגיה במהלך הריון.

 

המלצות של מטופלות:

טיפול משולב לפוריות, ליווי הריון ותמיכה בהורות ראשונית – "לאחר תקופה ממש קצרה – נכנסתי להריון! עם תאומים!"

 

היי איריס,
הנה מה שכתבתי ואת  מוזמנת לפרסם את זה בכל מדיה שתראי לנכון.אחרי שנתיים כמעט של טיפולי פוריות הייתי מיואשת. הרגשתי שאני לעולם לא אכנס להריון, לא אהיה אמא. היה ברור לי שאני צריכה לעשות כמה דברים אחרת, לחשוב אחרת, להתנהג אחרת ולהרגיש אחרת.
אחרי שהחלפתי רופא מטפל ומרפאת טיפולים הבנתי שאני גם צריכה לחבר בין הגוף לנפש. התעניינתי קצת וככה הגעתי לאיריס.
עדינה, שקטה, רגועה ומבינה – ככה היא הייתה עבורי. היא החלה ללוות אותי בתקופה לא פשוטה בטיפולי ארויגו, שיאצו ורפלקסולוגיה.
לאחר תקופה ממש קצרה, אני חושבת שאולי חודש פלוס מינוס – נכנסתי להריון! עם תאומים!
במהלך ההריון איריס ליוותה אותי, זו הייתה תקופה רגועה ונינוחה עבורי ואני בטוחה שהרבה בזכות הטיפולים אבל לא רק, התייעצתי עם איריס על המון דברים – אופן הלידה, סוגי בדיקות, סוגי טיפולים נוספים ומה לא… על הכל היא ענתה לי במקצועיות תוך המלצות על אנשי מקצוע נוספים מהתחום.
לאחר הלידה (שהייתה מורכבת ומסובכת) חוויתי תקופה קשה מאוד. לעולם הגיעו 2 קטנטנים ולא פחות חשוב – הגעתי לעולם כאמא טרייה. אלו היו כמה חודשים מאוד רגשיים ומאוד קשים – היה לי קשה להרים את הראש, היה לי קשה לחזור להיות אני, אבל ידעתי מה יחזיר לי את עצמי לעצמי – הגעתי שוב לאיריס.
היום התאומים בני 10 חודשים וחצי ואני מרגישה אדם אחר – לא רק בגלל שהפכתי להיות אמא, אלא בגלל שהטיפולים אצל איריס הביאו אותי למין שלווה, נינוחות, רוגע ואיזון.
אני ממליצה בחום לכל מי שמתקשה להיכנס להריון ולכל מי שחשה לא מאוזנת, לא רגועה, כאילו שרוצה להתחיל מחדש – להגיע לאיריס.
לי זה ברור שכמו שהיא ליוותה אותי בתהליכים האישיים הכל כך חשובים האלו – היא תמשיך ללוות אותי הלאה.
מומלצת ביותר!

טיפול ארויגו ורפלקסולוגיה לשחלות פוליציסטיות וכניסה להריון טבעי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אני רוצה להמליץ מכל הלב על הטיפול אצל איריס המקסימה! מדובר במטפלת מקצועית, עדינה ונעימה הן בדרך הטיפול והן בהקשבה (חשוב לא פחות!).
מדובר בטיפול מאוד נעים ומרגיע שעוזר מאוד נפשית ופיזיולוגית.
במקרה שלי ניסיתי להיכנס להריון נוסף בעזרת כדורי איקקלומין (שחלות פוליצסטיות) לאחר שבעברי נקלטתי ל-2 הריונות בעזרת כדורים אלה תוך חודש חודשיים.
לצערי הפעם לא משנה מה ניסיתי לא הצלחתי להיכנס להריון למרות שבמעקב זקיקים נראו כל הזמן ביוצים בזכות האיקקלומין, מבחינת רופא הנשים (והרפואה הקונבנציונלית בכלל) השלב הבא זה הזרעות וכמובן הפריות בהמשך – טיפולים הכוללים הורמונים רבים ומיותרים.
החלטתי לפני שאני נכנסת לסיפורי ההפריות המפורסמים לתת הזדמנות לרפואה הטבעית ותוך כדי חיפושים והמלצות הגעתי לאיריס.
איריס נפגשה איתי הקשיבה לי…הקשבתי לה…והחלטנו להתחיל (במקביל לאיקקלומין כדי שנדע מתי יש ביוץ) טיפול משולב של עיסוי רחם ורפלקסולוגיה.
כבר לאחר החודש הראשון של הטיפולים אצלה קרה דבר שלא ייאמן, במעקב הזקיקים ראו שהשחלה הימנית שחררה ביצית יפה כאשר במשך 10 הנסיונות הקודמים והמעקבים רק השחלה השמאלית תפקדה! את החודש השני כבר התחלתי מאוד מעודדת שאכן משהו "זז" שם בפנים ומשתנה לטובה… איריס עשתה לי עיסוי רחם ורפלקסולוגיה ואני עשיתי כל מה שצריך כדי להיכנס להריון…ואכן בשעה טובה נכנסתי להריון שכ"כ חיכיתי לו וב"ה להריון תקין ובריא!
אני מקווה שההמלצה שלי תגיע לכל אישה שנמצאת באיזשהו שלב בנסיונות להיכנס להריון ושתעזור להן להגשים את החלום המיוחל להפוך לאמא!!
(איריס, אם תהיה מישהי שתרצה לדבר איתי על הטיפול או לקבל עידוד או כל מה שצריך אשמח לעזור ואין לי בעיה שתמסרי את הטלפון שלי…)
תודה על הכל ,
לימור

 

לימור

ארויגו ורפלקסולוגיה לפוריות וליווי הריון

 

הגעתי לאיריס לטיפול רפלקסולוגיה וארויגו, מהרגע שנכנסתי לקליניקה הרגשתי תחושה טובה. הרבה בזכות איריס, מטפלת מקסימה, נעימה ומקצועית.
הטיפול עצמו משרה תחושת רוגע מדהימה שהמשיכה איתי גם אחרי.
איריס ליוותה אותי לפני הכניסה להריון ובתקופה ההריון והליווי שלה היה משמעותי ותרם לי מאוד.
ממליצה בחום.

ל.ש.

המלצה מעינת – "טיפולי הרפלקסולוגיה שלה נתנו לי כוח עצום להמשיך לצעוד בדרך הקשה הזו"

 

לעולם לא אשכח איך איריס תמכה בי בתקופה קשה בחיי, בעת שאבי היה חולה ובסופו של דבר נפטר.
הקליניקה של איריס הייתה מקום בטוח באותה תקופה וטיפולי הרפלקסולוגיה שלה נתנו לי כוח עצום להמשיך לצעוד בדרך הקשה הזו. הם חיזקו אותי פיזית ונפשית באופן שאי אפשר לתאר. איריס איזנה אותי בכל שבוע מחדש והטיפולים שלה ליוו אותי תקופה ארוכה.
הטיפולים כל כך נעימים והכי חשוב – מועילים!
היא קשובה, היא יודעת לקלוע למקום הנכון בטיפול, היא נעימה ומקסימה ומכילה. אני ממליצה עליה בחום רב!
איריס יקרה, תודה על הכל. לעולם לא אשכח את הטיפול המסור שלך!

 

עינת

המלצה מאורטל – רפלקסולוגיה לקראת לידה

 

הגעתי לאיריס המדהימה לטיפול רפלקסולוגי לנשים בהריון לפני הלידה. איריס "הכינה" אותי באמצעות הטיפול לקראת הלידה, נתנה לי יחס מדהים, טיפלה בי על הצד הטוב ביותר, נתנה לי תחושת ביטחון ומרגוע ונהניתי מכל שניה במהלך הטיפול אצלה.
יצאתי מהטיפול בתחושה רגועה ובטוחה שהובילה ללידה מהסרטים!
כן ירבו אנשי מקצוע כמו איריס.

אורטל

המלצה מגלי – "טיפולי הרפלקסולוגיה אצל איריס היו עונג צרוף"

 

אל איריס הגעתי עם מטרה אחת והיא הגשימה לי אותה 🙂
טיפולי הרפלקסולוגיה אצל איריס היו עונג צרוף כל פעם מחדש. בשקט שלה, בעדינות, במגע ובמקצועיות רבה היא מחוללת את הקסם בגוף.
תנו לעצמכם את הרגעים האלה, מבטיחה לכם שאתם בידיים טובות!

גלי

המלצה משמרית – "מגע קסמים ואיכות נדירה"

 

מגע קסמים ואיכות נדירה.
איריס היא מטפלת מסורה, נעימה, מקצועית ומקסימה. תמיד משרה רוגע ויודעת להוביל למקומות בטוחים ובריאים יותר
מומלץ מומלץ מומלץ

 

שמרית

רפלקסולוגיה לפוריות – "אין לי ספק שהטיפולים של איריס עזרו לי להיכנס להריון"

את איריס פגשתי לראשונה בפסטיבל שאקטי 2011, כשהייתי בעיצומם של טיפולי פוריות. מכל המטפלות, משום מה התעקשתי ללכת דווקא אליה – ובדיעבד הבנתי את הסיבה.

איריס מקרינה שלווה ורוגע שהכניסו אותי למצב רוח הנכון עוד בטרם נגעה ברגלי. באופן מקצועי למופת, ערכה איריס את כל הבירורים הנדרשים לפני שניגשה לטיפול – היסטוריה רפואית, מצב נפשי, מידע על הטיפולים ועוד. אין לי ספק שהטיפולים של איריס עזרו לי להיכנס להריון.

הטיפול עצמו היה מענג באופן שלא ייאמן – מאד קל להתמסר למגע של איריס וחרף העובדה שבמהלך ההריון חרדתי מכל דבר, על איריס סמכתי בעיניים עצומות. היא עובדת בשקט וברוגע ומסבירה בסבלנות כל דבר. יש לאיריס ניסיון רב בטיפול במגוון בעיות, ובעיקר בפוריות והריון. נעזרתי באיריס בטיפולים לאחר מכן – לכאבי גב, לברונכיטיס שחליתי בו במהלך ההריון ולרגיעה.

מלבד גישתה המקצועית והאנרגיות הרגועות שמקרינה איריס, היא גם צנועה וחדורת תחושת שליחות, וגובה מחירים שווים לכל נפש משום שהיא מאמינה שיש לאפשר גישה לטיפולים לכל אחד.

לכל מי שמחפש דרך אלטרנטיבית ומענגת לטיפול בתחלואי הגוף והנפש – ממליצה להיעזר באיריס בלי לחשוב פעמיים.

ג'סיקה

שיאצו ורפלקסולוגיה בהריון – "לא רק שכאבי הגב עברו, גם הרגשתי אופטימית יותר, שמחה, מחוזקת ומסוגלת לסחוב את שארית ההיריון"

ההיריון שלי היה לא קל ומאווווד ארוך. הרבה תרופות, ביקורים במוקדי חירום ובתי חולים שכללו הרבה זריקות והרבה עירויים ואינפוזיות. לטיפול שיאצו היריון אצל איריס הגעתי בכלל בעקבות כאבי גב חזקים שהיו לי בשליש האחרון. אבל היה לי ברור שכדי לשמור על השפיות שלי אני חייבת להתחזק ולמצוא משהו שיעזור לי בזה – גם נפשית וגם פיזית… ואצל איריס קיבלתי הרבה יותר מטיפול בבעיות גב.

בטיפולים הרגשתי שאיריס מזהה בצורה מדויקת את הקשיים ומטפלת בצורה יסודית, נקודתית וכללית. המשכתי את הטיפולים עד הלידה וממש חיכיתי שיגיע יום הטיפול השבועי כי זה היה הזמן היחיד שלי בתקופת ההיריון שהצלחתי להיטען מחדש, לטהר את עצמי ממה שעובר עליי ולצבור כוחות.

בעקבות הטיפולים, לא רק שכאבי הגב עברו, גם הרגשתי שאחרי כל טיפול כוחותיי חזרו אלי. הרגשתי אופטימית יותר, שמחה, מחוזקת ומסוגלת לסחוב את שארית ההיריון (שכמובן קיוויתי שיסתיים בהקדם ובשלום). בנוסף, הרגשתי שכל שרירי גופי הופכים רפויים ומשוחררים, דבר שהקל עלי ומנע היווצרות של כאבי גב חדשים וכאבים כלליים הנובעים מהעומס והמשקל שהגוף סוחב במהלך ההריון.

ברמה האישית איריס היא בחורה שקטה ועדינה שמקשיבה ומתבוננת. לא ממהרת לגשת לטיפול עד שמאבחנת ויודעת כיצד לטפל ולעזור. היא התעניינה ושאלה לשלומי במהלך כל תקופת הטיפול, גם בימים שבהם לא הגעתי אליה. סייעה בכל קושי ודילמה בעזרת הידע שלה במגוון תחומי הטיפול בהם עוסקת.

עדי אלכסנדר

רפלקסולוגיה לאיזון הורמונלי – "מאז הטיפולים לא היו לי דימומים"

הגעתי אל איריס לאחר תקופה ארוכה שבה סבלתי מדימומים במהלך החודש והמחזור לא היה סדיר. בדיקות גינקולוגיות שעשיתי לפני תקופת הטיפול העלו שלדימומים גרמו תאים בדופן צוואר הרחם שגדלו במיקום לא נכון, מה שמכונה אקטרופיון בצוואר הרחם. תאים שהיו אמורים להיות פנימיים גדלו כחיצוניים והדבר גרם לדימומים בלתי פוסקים במהלך החודש.

הרופא שלי אמר שמדובר בהפרעה באיזון ההורמונלי. באותה תקופה נטלתי פוסטינור מספר פעמים וייתכן שהדבר נבע מהשימוש בגלולה. הטיפול הקונבנציונלי היה צריבה של התאים בנרתיק וצוואר הרחם. הוא כואב מאוד ודורש מספר ימי מנוחה כיוון שהכאבים באזור מקשים על התנועה. אחרי שהדימומים חזרו ואחרי שעברתי שני טיפולי צריבה, החלטתי לנסות בדרך אחרת – כדי לא לעבור את הכאב שוב, וגם כדי לנסות משהו שאולי יטפל בבעיה באופן שימנע ממנה לחזור.

פניתי לאיריס לטיפול רפלקסולוגיה. עד אז, לא קיבלתי טיפול רפלקסולוגיה ולא ידעתי עד כמה הוא יעזור – אבל אחרי טיפול אחד ההרגשה הנפשית והפיזית הייתה כל כך טובה, שהייתי חייבת לתת לזה הזדמנות לטווח ארוך. אחותי, שהמליצה לי על איריס, סיפרה לי שבטיפול ישנה תחושה של מעין ריחוף, מצב מטהר בין ערנות לשינה. חוויתי את התחושה הזו בכל טיפול בעצמי ומעבר לזה שהדימומים פחתו, עם הזמן הרגשתי מצוין – פיזית ונפשית. עברתי אצל איריס שלושה טיפולים. לצערי לא יכולתי להמשיך בגלל תאונה קטנה בכף הרגל . הטיפול היה לפני כשנתיים, ומאז לא היו לי צריבות או דימומים במהלך החודש מלבד הווסת החודשית.

ע.

"הטיפול נותן לי תחושה של איזון ותחזוקה שוטפת לגוף ולנפש"

במקור, הגעתי לטיפולי רפלקסולוגיה אצל איריס במטרה לטפל במיגרנות מהן אני סובלת מזה שנים. זה לא עזר, אבל שום דבר לא עזר, והלכתי להמון טיפולים. אני עדיין מגיעה אליה באופן יחסית קבוע כשהיום, מה שמביא אותי לטיפול זו תחושת האיזון שהוא מקנה לי. כאילו אני מגיעה לארגן מחדש את הגוף, אחרי המיגרנות שמשאירות אותי מפורקת לחתיכות, וצריך לחבר אותן בחזרה.

באופן כללי, המפגש עם איריס מאוד נעים והשיחה נינוחה.

בזמן הטיפול אני בטריפ, עוברת למצב צבירה אחר. זה לא סתם ליטוף שעושה נעים (למרות שהטיפול בהחלט נעים): הכוונה מורגשת בכל נגיעה. במהלך הטיפול, אני משתדלת לעקוב אחרי מה שנעשה, להסתכל מבחוץ על הטיפול ולבדוק כיצד הוא משפיע. בדרך כלל, אני שמה לב למקומות שבהם יש זרימה ואלה שתקועים, ואז אני שואלת את איריס לגבי הנקודות האלה – ותמיד מפתיע אותי מחדש לגלות שאלו אותם מקומות בגוף שהם בעייתיים יותר אצלי.

בסופו של דבר, הטיפול נותן תחושה של איזון, של תחזוקה שוטפת לגוף ולנפש. משהו שנותן לי אנרגיה כשאני שקועה או עייפה, משהו שמחזיר אותי למשחק. למעשה, כשאני מגיעה לטיפולים באופן קבוע, אני לא שוקעת למצבים הקיצוניים האלה של עייפות, חולשה פיזית בכל הגוף ומצב רוח שפוף.

עושה לי טוב לדעת שתמיד קיימת האופציה להגיע לטיפול אם אני נופלת.

ג.ל.

"חוויה מדהימה"

איריס – הטיפול אצלך היה חוויה מדהימה ואחת הטובות שעברתי בשאקטי. האנרגיות העדינות והמדויקות שלך ביחד עם הענווה שלך הן אוצר בלום. מקווה שנתראה כמו שדיברנו בארוע עוד יותר חשוב.

ג'סיקה

"הטיפול הקל על כאבי הרגליים שהיו לי בהריון וחל שיפור משמעותי בתחושה הכללית וברמת העייפות"

איריס,

דרכינו נפגשו במהלך ההריון הראשון שלי. יצרתי קשר מתוך רצון לפנק את עצמי בעיסוי בכפות הרגליים הכואבות. האמנתי, כי הרפלקסולוגיה תוכל להקל על הכאב באופן זמני.
אכן הרגשתי, כי הטיפול הקל על כאבי הרגלים וחל שיפור משמעותי בתחושה הכללית והקלה ברמת העייפות.

הגעתי ללידה בתקווה ללדת לידה טבעית ,ללא אפידורל, וכך היה. הלידה ארכה כשש שעות וחוויתי אותה כתהליך מעצים. אני מאמינה, כי הטיפול הרפלקסולוגי התומך במהלך ההריון עזר לי ללידה קלה ומהירה.

במהלך הטיפולים חוויתי אותך שלווה ורגועה וכי עטפת אותי בהרגשה נעימה ובטוחה.
למדתי, כי במהלך ההריון מומלץ לקבל טיפול רפלקסולוגי וכי הינו בטוח ומותאם לנשים בהריון.

תודה על הטיפולים המפנקים ועל העצמה האנרגטית.
בהצלחה,
רחלי אורבך

רחלי אורבך

רפלקסולוגיה לאיזון כללי – "המצב הבריאותי שלי הולך ומשתפר ואני מתחזק מאוד"

ברצוני להביע את תודתי, הערכתי והמלצתי לאיריס גומס. איריס רפלקסולוגית מעולה. מטפלת במומחיות, באכפתיות ובעדינות, עם יחס סובלני ונעים, ומתוך הסתכלות חדה ועמוקה לתוך נבכי הגוף והנפש.

מאז הטיפולים אצל איריס המצב הבריאותי שלי הולך ומשתפר ואני מתחזק מאוד…וזאת לאחר סבב של טיפולים שונים ורבים בכל השיטות האלטרנטיביות והקונבנציונליות ללא הועיל. אך הטיפולים אצל איריס עם תוצאה מעולה ותועלת מיידית. אני ממליץ מאוד לנסות…לכל  מי שחשובה לו הבריאות.

י.ט.

מכתב תודה

טל