תמציות פרחי באך

לתמציות פרחי באך – מים המכילים מיצוי אנרגטי ממספר פרחים – ישנה השפעה חיובית על חוסר איזון רגשי ומצבי רוח שאנו חווים כגון דאגה, חוסר בטחון עצמי, סטרס, פחד, דיכאון וייאוש.

מקור השם מד"ר אדוארד באך (1886-1936), שהקדיש את חייו לחיפוש אחר השיטות הטהורות ביותר לריפוי הגוף והנפש. באך האמין כי הגישה שלנו לחיים והרגשות שאנו חווים הן בעלות תפקיד חיוני בשמירה על הבריאות ומניעת מחלות. התמציות, על כן, מטפלות באדם במקום במחלה או בסימפטומים שלה. הוא גילה 38 תמציות מרפאות, כל אחת מהן ייחודית ומטפלת ברגש אחר.

לתמציות הפרחים ישנה היכולת לשנות רגש שלילי מסוים לרגש חיובי המתאים לו. אדם עם הערכה עצמית נמוכה, לדוגמה, יתחיל להאמין בעצמו והביטחון העצמי שלו יתחזק בבואו להתמודד עם המציאות היומיומית. הרגשות השליליים אינם מדוכאים אלא הופכים לרגשות חיוביים תואמים. פחד מכישלון יהפוך לביטחון עצמי, חוסר סבלנות יהפוך לשלווה ורגיעה.

אופן הטיפול

במהלך הפגישה הראשונה ארצה להכיר אותך: תספרי לי על עצמך, איך את רואה את החיים שלך, אילו רגשות את חווה, מה מפריע לך, מה מעכב אותך, מה את רוצה להשיג ומה היית רוצה שיהיה אחרת.
התמציות מותאמות לך באופן אישי, על בסיס הדברים שעלו בשיחה.
הפגישות הבאות ייערכו מדי שבוע ובמהלכן נדבר על מה שאת חווה בעקבות השימוש בתמציות. הפגישות הללו מיועדות לתמיכה, ייעוץ והחלפת התמציות במידת הצורך.

תמציות פרחי באך הן טבעיות לחלוטין, בטוחות ובלתי מזיקות, ללא תופעות לוואי ואינן ממכרות.

המלצות:

 

טיפולי ארויגו ופרחי באך עזרו לקליטת הריון טבעי בין טיפולי פוריות – "תוך מספר מפגשים במקביל לטיפולים הצלחתי להגשים חלום ונכנסתי להריון טבעי!"

הגעתי לאיריס אחרי שנה של טיפולי פוריות מייגעים. איריס ליוותה אותי לאורך הטיפול בסבלנות, הקשבה והרבה נכונות לעזור בכל התהליך המתיש…הטיפול המסור של איריס כלל עיסוי רחם בשילוב תמציות באך להורדת מתח שעזרו מאוד להצלחת התהליך, ותוך מספר מפגשים במקביל לטיפולים הצלחתי להגשים חלום ונכנסתי להריון טבעי!…
ממליצה בחום על איריס המקסימה ;-))

לילך עזרא

פרחי באך לדכאון והתמכרות – "תחושת הדיכאון נעלמה והפסקתי עם ההתמכרויות שליוו אותי"

הגעתי לאיריס לטיפול בפרחי באך בעקבות תחושות דיכאון שאפפו אותי כחודשיים ובעיות התמכרות שהרגשתי שמעכבות את ההתפתחות שלי. איריס ערכה לי שיחת אבחון, היא הקשיבה, כיוונה ותשאלה אותי בצורה מכוונת וממוקדת כדי להבין את הדברים לעומקם: מאיפה הם מגיעים, איפה אני עומדת. באמצעות האבחון התאימה לי שילוב של תמציות לטיפול בבעיות שעלו אצלי.

כעבור שבועיים נעלמה תחושת הדיכאון הכל כך מוכרת שליוותה אותי. שבועיים לאחר מכן הגעתי לאבחון נוסף שבו איריס ערכה לי שוב תשאול מעמיק. בשלב הזה כבר הבנתי את הכוח של הטיפול בפרחי באך. רוב הבעיות שעלו בתשאול הראשון כמו התפוגגו והפכו לא רלוונטיות, וחלק מהבעיות עברו סוג של שינוי במקום שלהן בחיי ובאיך שאני מתייחסת אליהן.

עברתי תהליך לא פשוט שבמהלכו חשפתי ונחשפתי. השקט הפנימי של איריס גרם לי להירגע ולהתמקד. הרגשתי שהיא מקשיבה לי, מזדהה איתי בתחושות ואכפתית אלי ואל התהליך שאני חווה. היא לא הסתפקה בתשובות שעל פני השטח אלא התעקשה למצוא את מקור הבעיה.

גיליתי תהליך עמוק ומעורר שבו בדקתי איך אני מבחינה רגשית, תחושתית והוויתית בכל התחומים שהציקו לי או העיקו עליי, ממחשבות ועד התנהלות אישית. כעבור שבעה חודשים הפסקתי לגמרי עם ההתמכרויות שליוו אותי, ואני יכולה להגיד בביטחון ובידיעה שהפנים שלי נמצא במקום הרבה יותר שלם, יציב ומודע.

מ.מ. כהן

 

לקריאה נוספת:

כל מה שרצית לדעת על פרחי באך – שאלות ותשובות

למאמרים בנושא פרחי באך

 

לשאלות נוספות או לקביעת טיפול, אני מזמינה אותך ליצור איתי קשר